PRO-VET-FARM GDAŃSK JEST CZŁONKIEM GRUPY PRO-WET
 

BAYCOX 2,5% 100 ml (Bayer)

Towar dostępny po zalogowaniu
w magazynie
BAYCOX 2,5% 100 ml producent :BAYER

Baycox 2,5%; 2,5 g/100 ml roztwór doustny dla kur i indyków

Baycox 2,5%; 2,5 g/100 ml roztwór doustny dla kur i indyków

Skład:
* Toltrazuryl 2,5 g/100 ml

Zastosowanie:
Leczenie kokcydiozy kurcząt rzeźnych, kurcząt przeznaczonych do reprodukcji i indyków. Działa przeciwko następującym kokcydiom z rodzaju Eimeria: u kur: E.acervulina, E.brunetti, E.maxima, E.tenella, E.mitis, E.necatrix, u indyków: E.adenoides, E.meleagrimitis.

Przeciwwskazania:
Brak.

Efekty niepożądane:
Nie stwierdzono.

Dawkowanie:
Kury i indyki - Dawka terapeutyczna toltrazurylu wynosi 7 mg/kg masy ciała na dzień. Baycox stosuje się z wodą do picia w ciągu 2 kolejnych dni w ilości 1 ml preparatu na 1litr wody dostępny stale tj. przez 24 godz. na dobę, lub 3 ml preparatu na 1 litr wody dostępny przez 8 godzin dziennie.

Sposób dawkowania:
Koncentracja niższa niż 1 ml Baycoxu 2,5% do 1000 ml wody może prowadzić do precypitacji. Zaleca się przygotowywanie świeżego roztworu w dniu podania.

Okres karencji: tkanki jadalne:
* kurcząt rzeźnych - 14 dni;
* indyków – 16 dni.
Nie stosować u niosek produkujących jaja przeznaczone do spożycia przez ludzi.

Specjalne środki ostrożności:
Baycox 2,5% jest roztworem alkalicznym. Wszelkie zanieczyszczenia skóry lub oczu należy niezwłocznie spłukać wodą. Nie należy jeść, pić lub palić podczas stosowania produktu. Preparat może być stosowany u niosek w okresie nieśności w stadach hodowlanych. Produkt może być stosowany łącznie z powszechnie używanymi dodatkami do pasz i produktami leczniczymi. W przeprowadzonych u kurcząt i indyków badaniach pięciokrotne przedawkowanie powodowało jedynie nieznaczne obniżenie spożycia wody i paszy.

DOŚWIADCZENIE

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w branży. Zdobyła zaufanie klientów dzięki rzetelnej realizacji zamówień przez wiele lat.

SZYBKI CZAS REALIZACJI

Zamówienia wykonane przed godziną 10:00 w określone dni realizowane są tego samego dnia.

BEZPIECZNA WYSYŁKA

Dzięki sprawnej obsłudze magazynu i doświadczonym kierowcom paczka zostanie bezpiecznie dostarczona w odpowiednich dla niej warunkach.